Avaleht | Palvused | Muusika | Taizé | Üritused | Reisid | Ajalugu | Lingid | Kontakt

Reisid Taizésse

Milleks minna Taizésse?

Taizé asub Tallinnast 2528 km kaugusel. Milleks sinna sõita? Siin on mõned vastused.

Vennad vastavad: „Külaskäik Taizésse on võimalus otsida osadust Jumalaga palve, laulu, vaikuse ja mõtiskluste kaudu. Siin on võimalik taas leida sisemine rahu, elu mõte ja uus impulss eluks. Lihtsa ühiselu kogemine tuletab meile meelde, et Kristus ootab meid just meie igapäevases elus.“

Mõned reisjad vastavad:

Madara (16): Minu kogemus seoses Taizéga oli väga meeldiv. Tore oli aega veeta teiste kristlike noorte ja Jumalaga. Taizés võlus mind ka kogu sealne lihtsus. Ma arvan, et Taizé on imeline koht, kus olla ja kuhu minna. Olen väga tänulik kogu selle reisi eest.

Jürgen (17): Taizé üks suur eelis ongi praktiline kogemus kristlikust osadusest. Eestis on võimalik seda kogemust ka kirikus mitte kunagi saada. Loomulikult pole tavaelus koguduses võimalik nädalaks välismaailmast eemale tõmbuda, kuid vähemalt teisi koguduseliikmeid tundma õppida ja üksteist toetada ei keela meil keegi. Väga tihedalt koos tegutsemise puhul tekib paratamatult eriarvamusi, purelemist ja muid probleeme. Kurb on aga see, kui isegi konflikte ei saa tekkida, sest me lihtsalt ei tunne oma koguduses olevaid inimesi.

Mari (18): Taizésse tuleb tuhandeid noori igast maailma nurgast. Koha peal toimuvad kolm korda päevas palvused (mis annavad tõelise Püha Vaimu laksu!), piiblitunnid ja rahvusvahelised grupivestlused. Taizés on hea võimalus teiste kristlastega kokku puutuda ja tutvusi terves maailmas sobitada! Taizé üks võludest ongi just see, et seal nii suures hulgas noori koos on. Üheskoos palvetades tekib omaette energia, mida tasub kogeda. Kujuta ette laulupidu, aga kristlikult.

Kätlin (18): Reis andis sügava kogemuse ja eriliselt puudutas see, et seal on kõik teretulnud. Kui meie kristlastena räägime tihti tingimusteta armastusest ja ütleme, et hoolime kõigist, siis Taizé vennad näitavad seda igal tasandil inimestele päriselt. Nad ei anna hinnanguid ja samas nad ei muuda enda tõekspidamisi ega kontseptsiooni, selleks et teistele meeldida. Nad on endas kindlad ja samas hinnanguvabad. Need on kaks olulist asja, mida meil kristlastel tuleks õppida – me ei pea oma tõekspidamisi teiste pärast muutma (et olla meeldivad), kuid peaksime inimese vastu võtma just seal, kus ta parasjagu oma eluga on. Keegi ei tohiks tunda end väljaheidetuna, kuid samas on kogukonnas oma tõekspidamised, millega inimene peab arvestama, et seal olla. See annab aga just turvatunde ja rahulolu – võin olla see, kes ma olen, ja samas pean arvestama ka teistega. Nii käitus minu meelest just Jeesus. Kokkuvõttes – kui inimesel lubatakse olla turvalises keskkonnas tema ise oma looga ja haavatavusega, siis enamasti inimene tahab olla hea ja muutuda. Kui me märkame inimeses seda HEAD ja mitte ei raiska energiat sellele, et tema VIGU üles lugeda, saab juhtuda armastuse ime! See ei tähenda aga seda, et see inimese halb pool oleks justkui ükskõik, sellele lihtsalt ei anta nii palju energiat ja siis ta vaibub iseenesest…

Luc (52): Nädal Taizés on nagu suurpuhastus, mis võimaldab heita pilk omaenda ellu uue vaatenurga alt. Reisi ajal saad kokku huvitavate inimestega. Need, kes sinna sõidavad, on väga erinevad, aga neid ühendab huvi Jumala vastu.

Mida tehakse Taizés?

Loe Mis toimub Taizés igapäevaselt?

Vaata vendade poolt tehtud sissejuhatus:

Vaata muljed lühifilmis UK Schools prilgrimage 2018 „Experience Taizé, one of the most unique places on earth“ produced by The Archbishop of York Youth Trust:

Vaata saksakeelset filmi ateistist, kes läks Taizésse: